Druh služby
Specializovaná doprava pro osoby se zdravotním postižením
Charakteristika služby
Cílem této návazné služby je umožnit lidem se zdravotním postižením, které způsobuje především jejich sníženou mobilitu nebo zhoršené orientační schopnosti samostatný pohyb za účelem vyřizování svých běžných záležitostí (kontakt s lékaři, úřady, nákupy, společenský kontakt). Pomáhá eliminovat jejich sociální vyloučení, odbourává bariéry v pohybu a umožňuje jim realizovat běžné činnosti. SIDKU využívají především lidé s tělesným a zrakovým postižením, kteří nemohou vzhledem ke svému zdravotnímu postižení využívat MHD, nemají mezi svými blízkými k dispozici řidiče s vozidlem nebo se díky individuální dopravě s asistencí řidiče mohou pohybovat ve městě sami. Zajišťují i přepravu osob na mechanickém či elektrickém invalidním vozíku.
Charakteristika uživatele služby
Osoby se zdravotním postižením z okresu Karviná, kteří mají průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P.
Provozní doba
Po‐Pá: od 6:30 do 17:00 hod.
Cena služby
cena za 1 km činí 15,‐ Kč (zájemci se mohou zaregistrovat v kanceláři na Poliklinice v Karviné‐Mizerově, zakoupit permanentku)
Doplňující služby
doprovod klienta od dveří ke dveřím
Adresa zařízení
Karola Śliwky 149/17, 733 01 Karviná-Fryštát (sídlo provozovatele), Registrace probíhá na adrese: Žižkova 2379/54a, Karviná‐Mizerov, poliklinika, 2. patro
Telefon/fax
724 554 346, (registrace)
606 777 996 (objednávka přepravy ‐řidiči)
Email
jelinek@unikacentrum.cz
Internetové stránky
http://www.unikacentrum.cz
Kontaktní osoba
registrační centrum, řidiči