Katalog sociálních služeb Karviná

A- A A+
 • Katalog
  Katalog

  Katalog sociálních služeb Karviná je určen široké veřejnosti, která potřebuje vyhledat informace ohledně sociálního zázemí.

 • Senioři
  Senioři

  Kategorie senioři je určena seniorům, kteří potřebují například odvoz k lékaři, nebo seniorům, kteří se chtějí zapojit v městských klubech seniorů.

 • Rodina
  Rodina

  Kategorie je určena dětem, mládeži a rodině. Najdete zde kontakty, které Vám pomohou vyřešit Vaši životní situaci.

 • Postižení
  Postižení

  Kategorie je určena tělesně a mentálně postiženým. Najdete zde kontakty na zdravotní zařízení a pracovníky, kteří Vám pomohou v této životní situaci.

A A A
Druh služby
Raná péče
Charakteristika služby
Služba poskytuje odbornou pomoc a podporu rodinám pečujícím o děti s postižením nebo s ohroženým vývojem v jejich přirozeném domácím prostředí. V rámci služby nabízejí mimo jiné sociální poradenství, doporučení a zapůjčení vhodných hraček, pomůcek a literatury, zprostředkování kontaktu s jinými rodinami, zjišťování úrovně zrakových dovedností, kurzy a semináře pro rodiče. Služba je poskytována v terénu a doplněna o ambulantní formu.
Charakteristika uživatele služby
Rodiny s dětmi se zrakovým postižením, s kombinovaným zrakovým postižením, s ohroženým vývojem v oblasti zrakového vnímání ve věku 0‐7 let s trvalým bydlištěm, na území Moravskoslezského kraje.
Provozní doba
Po - Pá: 8:00 - 18:00 hod. (terénní konzultace v rodinách)
Cena služby
bezplatně
Doplňující služby
doprovod k jednání s úřady, specialisty, pomoc při zařazení dítěte do školského zařízení, informační podpora v oblasti dávek, pomůcek v souvislosti se situací klienta
Adresa zařízení
Rodinná 2719/57, 700 30 Ostrava
Telefon/fax
774 567 236
Email
ostrava@ranapece.cz
Internetové stránky
http://www.ranapece.cz/ostrava/
Kontaktní osoba
ředitelka pobočky Bc. Vladimíra Salvetová