Katalog sociálních služeb Karviná

A- A A+
 • Katalog
  Katalog

  Katalog sociálních služeb Karviná je určen široké veřejnosti, která potřebuje vyhledat informace ohledně sociálního zázemí.

 • Senioři
  Senioři

  Kategorie senioři je určena seniorům, kteří potřebují například odvoz k lékaři, nebo seniorům, kteří se chtějí zapojit v městských klubech seniorů.

 • Rodina
  Rodina

  Kategorie je určena dětem, mládeži a rodině. Najdete zde kontakty, které Vám pomohou vyřešit Vaši životní situaci.

 • Postižení
  Postižení

  Kategorie je určena tělesně a mentálně postiženým. Najdete zde kontakty na zdravotní zařízení a pracovníky, kteří Vám pomohou v této životní situaci.

A A A
Druh služby
Vysílání dobrovolníků do sociálních a zdravotních zařízení, dobrovolnictví v domácnostech seniorů.
Charakteristika služby
Dobrovolnické centrum dlouhodobě realizuje na území města Karviné sedm dobrovolnických programů. Vyhledává, připravuje a podporuje dobrovolníky, kteří navštěvují seniory v domově seniorů Nový domov, v Domově pro seniory Slezské Humanity, o.p.s., pacienty v nemocnici v Karviné-Ráji, osoby se zdravotním postižením v Domově Benjamín a děti v programu Náhradní rodinné péče v Centru sociálních služeb Ostrava, o.p.s. - pobočka Karviná. Pomáhají v Charitativních obchůdcích a Sociálním šatníku. Přicházejí na návštěvu do domácností seniorů v rámci programu „Dobrovolnictví domů“. Dobrovolník nekonkuruje sociální službě.
Charakteristika uživatele služby
Osamělí senioři a osoby se zdravotním postižením v jednotlivých zařízeních sociálních služeb, v nemocnici, v domácnostech, děti a sociálně potřební.
Provozní doba
dle dohody s uživatelem služby
Cena služby
bezplatně
Doplňující služby
Charitativní obchůdky v Karviné-Novém Městě, nám. Budovatelů 1408 a v Karviné-Novém Městě, tř. Osvobození 1724/3 a sociální šatník v Karviné-Novém Městě, tř. Osvobození 1365/66
Adresa zařízení
Hlavní třída 2/4, Havířov Město, na území Karviné (dle telefonické dohody)
Telefon/fax
732 509 400, 736 673 382
Email
hana.cadova@adra.cz
Internetové stránky
http://www.adrakarvina.cz
Kontaktní osoba
vedoucí dobrovolnického centra ADRA